Yaşam

Genç Willy Wonka ile tanışmaya hazır mısın? Wonka filminin ikinci fragmanı yayınlandı!

Roald Dahl’ın Charlie ve Çikolata Fabrikası kitabından uyarlanan Wonka filminin merakla beklenen ikinci Türkçe dublajlı fragmanı yayınlandı.

Dünyanın en büyük mucidinin, sihirbazının ve çikolata üreticisinin bugün tanıdığımız sevilen Willy Wonka’ya dönüşmesinin büyüleyici hikayesini anlatan film, izleyiciyi ünlü Çikolata Fabrikası’nın ilk yıllarına götürecek. Sihir ve müziğin, kafa karışıklığının ve duygunun süper mizahla anlatıldığı Wonka, 15 Aralık’ta sinemalarda olacak.

Roald Dahl’ın en ikonik eseri ve tüm zamanların en çok satan çocuk kitaplarından biri olan Charlie ve Çikolata Fabrikası’nın merkezinde yer alan harika karakterden uyarlanmıştır. “Wonka”beyazperdede izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.  

Dünyanın en büyük mucidinin, sihirbazının ve çikolata üreticisinin bugün tanıdığımız sevilen Willy Wonka’ya nasıl dönüştüğünün büyüleyici hikayesini anlatan filmin Türkçe dublajlı ikinci fragmanı yayınlandı. Üçüncü kez beyazperdeye taşınan eserin ikonik karakteri Wonka, Wilder ve Jonny Deep’in ardından yeniden yetenekli oyuncu Timothée Chalamet tarafından canlandırılıyor.

Paul King, Wonka filminin yönetmen koltuğunda oturuyor. Filmin senaristliğini Simon Farnaby ile Paul King üstleniyor ve baş yapımcılığını Michael Siegel, Cate Adams, Rosie Alison ve Tim Wellspring üstleniyor.

Filmin yapımcıları David Heyman, Alexandra Derbyshire ve Luke Kelly, büyü ve müziğin, kaos ve duygunun büyük bir yürekten ve mizahla anlatılan bu göz kamaştırıcı karışımını izleyiciye sunmak için bir araya geliyor.

filmde   Wonka’nın gençliğini canlandıran Chalamet’e birçok başarılı oyuncu eşlik ediyor. Kadroda Calah Lane, Keegan-Michael Key, Paterson Joseph, Matt Lucas, Mathew Baynton, Sally Hawkins, Rowan Atkinson, Jim Carter ve Olivia Colman’ın yanı sıra Natasha Rothwell, Rich Fulcher, Rakhee Thakrar, Tom Davis ve Kobna Holdbrook yer alıyor. -Smith ayrıca yardımcı oyuncu olarak da karşımıza çıkıyor.

Görüntü yönetmenliğini Chung-Hoon Chung, filmin yapım tasarımını ise Nathan Crowley üstleniyor. Kurguculuğunu Mark Everson’ın, kostüm tasarımını ise Oscar ödüllü Lindy Hemming’in üstlendiği filmin müziklerini Joby Talbot besteliyor. İlahi Komedya grubunun bir üyesi olan Neil Hannon, filme orijinal müziklerle katkıda bulunuyor.

Seyircinin genç Willy Wonka ile tanışacağı sinema, hayattaki en güzel şeylerin bir hayalle başladığını ve Willy Wonka ile tanışacak kadar şanslıysanız her şeyin mümkün olduğunu kanıtlayacak.

 Ülkemizde dağıtımı TME Films tarafından yapılmaktadır. 15 Aralık’ta “Wonka”vizyonda olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu