Yaşam

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Hüseyin Turan’ın konserini iptal etti

61. Uluslararası Bursa Festivali kapsamında 29 Temmuz Cumartesi günü Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestrası ile sahne alacak sanatçılar arasında yer alan Hüseyin Turan konser programından çıkarıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Hüseyin Turan’ın yaptığı açıklamalar nedeniyle programdan çıkarıldığını duyurdu. Aktaş, “61. Bursa Festivali’nin anlaşmaları Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından seçimlerden aylar önce yapıldı. Ancak bazı sanatçıların seçim sırasında ve sonrasında toplumumuza ayrımcılık yapan, değerlerimize saygısızlık eden açıklamalarını görünce Seçime tepkisiz kalmamız beklenemezdi, bu nedenle Melike Şahin konserini erkenden iptal ettik, “Bugün Hüseyin Turan isimli sanatçıyı konser programımızdan çıkardık. Kültür ve sanat çalışmalarımızda milli iradeye ve toplumun değerlerine saygılı sanatçılarla yolumuza devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek isterim…”

‘BU BENİM İÇİN BİR MADALYA’

Hüseyin Turan, programdan çıkarıldıktan sonra yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“29 Temmuz’da Bursa’da Uluslararası Bursa Festivali’nde sahne alacaktım. Daha önce katıldığım bir festival. Trol dediğimiz cahil ve kinci sürü, örgüte baskı yaparak tweetlerimi engelledi. yedi gün)… Bu bir madalya’. Teşekkürler :)”

Melike Şahin’in geçtiğimiz günlerde Bursa’daki konseri iptal olmuştu.

otlukbelihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu